Little Urban Distillery Robert "Bob" Urbánek

Historie lihovaru se začala psát na jaře 2017. Tehdy poprvé převaloval Robert Urbánek nápad na výrobu vlastního gin. Poslední dva roky dělal práci, která jej nenaplňovala. Nedokázal ji dělat naplno, dát do ní srdce. Chtěl se realizovat. Jelikož tou dobou prodával dům, mohl počítat s nějakou kačkou do rozjezdu.

Chtěl dělat něco, kde nebude potřebovat společníky. Nebude na nikom záviset. Prostě řemeslo. Začít v padesáti dělat něco, kde nejste vyučen, není snadné…ale jde to.

Jako milovník ginu se rozhodl. „Budu dělat gin.“ Tři měsíce dával dohromady projekt. Technologie. Legislativa. Všechno. Z hlediska získávání zkušeností a vědomostí byly klíčové výjezdy do Anglie. V několika destilérkách sbíral základní zkušenosti a důležité informace. Vypálil si i svůj úplně první gin.

Nechceme vytvářet nebo třeba jen deklarovat nějaké „vyšší“ poslání. Naší vizí je vyrábět produkty, za které se nebudeme stydět, které lidé budou znát a budou jim chutnat. Chceme předkládat zážitky v různých podobách.

Snažíme se dát pojmu „řemeslo“ jeho původní hodnotu. Ne proto, že je to módní nebo že bychom měli nějak extrémní vztah k věcem minulým. Prostě to tak vnímáme. Vše, co je děláno srdcem a poctivě, nese přidanou hodnotu. Pro toho, kdo vytváří, i pro toho, kdo konzumuje.